Description
Black & Decker JBG60 Juicer Mixer Grinder
Black & Decker JBG60 Juicer Mixer Grinder
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Mixer Grinder Juicer |
| Power Required | 220-240 |
| Auto Switch Off | Yes |
| Locking System | Yes |
| Juicer Type | Centrifugal Juicer |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Grating | No |
| Mincing | No |
| Chutney Grinding | Yes |
| Liquidizing Jar Capacity | 1.5 L |
| Warranty Summary | 2 Years Black & Decker warranty |
| Warranty Service Type | On site service |
| Covered in Warranty | Labour & Parts |
| Not Covered in Warranty | Breakage |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 0 Year |
| Depth | 30.48 cm |
| Height | 20.32 cm |
| Width | 17.78 cm |
| Weight | 4 kg |
Reviews
There are no reviews yet.