Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Hand Blender, ice Crusher, Chopper, whisker, user manual |
| Model | SB3240-B5 |
| Blade Material | stainless steel |
| Blending | Yes |
| Chopping | Yes |
| Pureeing | Yes |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Cord Length | 10 m |
| Weight | 1.5 kg |
| Service Type | On site service |
| Warranty Summary | 2 Years Black & Decker warranty |
| Covered In Warranty | Labour & Parts |
| Not Covered In Warranty | Breakage |
| Domestic Warranty | 2 |
| International Warranty | 2 Year |





Reviews
There are no reviews yet.