Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Sandwich Maker, User Manual, Warranty Card |
| Brand | Boss |
| Model ID | Star Griller (B507) |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Cut and Seal Plates, Non-stick |
| Functions | Toasting |
| Color | White |
| Power Consumption | 750 W W |
| W x H x D | 11.5 cm x 26 cm x 0 cm |
| Net Weight | 1.6 kg |
| Warranty Summary | 2 Years Manufacturer Warranty |
| Service Type | On-site Service. Customer needs to call the nearby Authorized Service Center, service engineer will come to the site to get the product repaired or inspected. |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to manufacturing defects only |
| Warranty Type | 1 Year Manufacturer Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.