Description
Upto 4 hours of hi bright light with CFL on full battery. Eco friendly solar power recharge. Wall mountable
Upto 4 hours of hi bright light with CFL on full battery. Eco friendly solar power recharge. Wall mountable
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | BPL |
| Model Name | SL 605 |
| Type | Emergency Lights |
| Color | Violet |
| Battery Capacity | 4500 mAh |
| Power Consumption | 6 W |
| Power Requirements | 150 – 270 V, 50 – 60 Hz |
Reviews
There are no reviews yet.