Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Oven |
| Brand | Brayden |
| Model Number | Krispo |
| Capacity | 20 L |
| Rotisserie | No |
| Color | Red |
| Shade | Peach Red |
| Rotisserie Type | Nil |
| Control Panel | Dial |
| Cavity Material | Aluminium |
| Timer | Yes |
| Temperature Control Range | 250 degree C |
| Auto Menu | No |
| Number Of Auto Menu | 0 |
| Power Consumption | 1300 W |
| Power Requirement | 220-240V |
| Width | 33 cm |
| Height | 33 cm |
| Depth | 36 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Replacement Warranty |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | WARRANTY DOESN'T COVER ANY DAMAGED CAUSED DUE TO MISHANDLING |





Reviews
There are no reviews yet.