Description
Electrical Rice Cooke with the capacity of 1.8l
Electrical Rice Cooke with the capacity of 1.8l
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | Blossom Electrical Rice Cooker |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1.8 L |
| Total Pan Capacity | 1.8 L |
| Model Name | Blossom |
| Sales Package | 1 Electric Rice Cooker |
| Power Requirement | AC 230 V |
| Other Features | Safe and smart |
| Width | 20 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 3.09 kg |
| Warranty Summary | Technical |
| Warranty Service Type | Technical |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.