Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Unit, Manual and Warranty Card |
| Brand | Butterfly |
| model_name | Platinum |
| Model | Platinum |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Body Material | Black Ceramic Glass |
| Control | Push Button |
| Timer | Yes |
| Power Consumption | 1500 W |
| Power Input | 220 – 240 V |
| Other Features | Black Ceramic Glass Panels on Top, Off Timer (180 m), Overheat Protection System |





Reviews
There are no reviews yet.