Description
Special shock proof ABS body 550W heavy duty motor Micro balanced motor Three sturdy stainless steel jars Polycarbonate transparent lid Automatic overload cut-off switch
Special shock proof ABS body 550W heavy duty motor Micro balanced motor Three sturdy stainless steel jars Polycarbonate transparent lid Automatic overload cut-off switch
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Mixer Grinder |
| Warranty Summary | 3 Year Butterfly Warranty and free transit insurance |
| Warranty Service Type | Customer need to contact near the authorised service center |
| Covered in Warranty | Parts and Labor |
| Depth | 22.86 cm |
| Height | 31.75 cm |
| Width | 43.18 cm |
| Weight | 4.1 kg |
Reviews
There are no reviews yet.