Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | bytewise organic |
| Type | Masoor Dal |
| Quantity | 500 g |
| Form | Split |
| Common Name | Lal masoor dal |
| Polished | No |
| Organic | Yes |
| Container Type | Pouch |
| Maximum Shelf Life | 24 Months |
| Dietary Preference | Non-GMO |
| Country of Manufacture | India |
| Model Name | Lal masoor dal |
| Certification | FSSAI: USDA: India Organic: EU Organic |
| Width | 13 cm |
| Height | 23 cm |
| Depth | 4 cm |





Reviews
There are no reviews yet.