Description
PRODUCT IS MAADE FROM HEAVY PLASTC , ITS BLADE IS 100% STEEL ,A SMOOTH HANDLE FOR CHURRING AND FOR MIXING
PRODUCT IS MAADE FROM HEAVY PLASTC , ITS BLADE IS 100% STEEL ,A SMOOTH HANDLE FOR CHURRING AND FOR MIXING
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Model | HAND BLANDER |
| Body Material | PLASTIC |
| Blade Material | S |
| Blending | Yes |
| Safety Features | VERY SAFE FOR USE,THERE IS NO ELECTRICAL RISK |
| Width | 1 cm |
| Height | 0 cm |
| Depth | 0.7 cm |
| Weight | 0.25 kg |
| Service Type | NO |
| Warranty Summary | NO |
| Covered In Warranty | NO |
| Not Covered In Warranty | NO |
| Domestic Warranty | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.