Description
Relief From Dry Air: Beatles humidifier quietly moistens the air of your space, providing the ideal moisture balance to help you breathe better.
Relief From Dry Air: Beatles humidifier quietly moistens the air of your space, providing the ideal moisture balance to help you breathe better.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | care 4 |
| Model Name | Mini Cool Mist Beatel Home Car Air Diffuser Purifier Humidifier with color changing LED Light Portable Room Air Purifier (White) |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | Multicolor |
| Coverage Area | 250 sq ft |
| Suitable For | bedroom, hall ,smokeroom, car. |
| Air Flow Level | 3.6 km/hr |
| Humidifier | Yes |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 200 W |
| Width | 8 cm |
| Height | 8 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 0.2 kg |
Reviews
There are no reviews yet.