Description
Air Cooler
Air Cooler
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Cartney |
| Model Name | CVVB139L |
| Color | White |
| Type | Desert |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Yes |
| Water Tank Capacity | 139 L |
| Power Consumption - Heating | 190 W |
| Width x Height x Depth | 119 cm x 67 cm x 47 cm |
| Warranty Summary | Service |
| Covered in Warranty | Service |
| Not Covered in Warranty | Breakage |
| Warranty Service Type | Service |
| Domestic Warranty | 1 Year |
Reviews
There are no reviews yet.