Description
Boil water in a matter of minutes for baby food or make a steaming cup of fragrant tea
Boil water in a matter of minutes for baby food or make a steaming cup of fragrant tea
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | 25j19 elket |
| Series | Cordless |
| Operating Mode | Cordless |
| Filter Type | Spout |
| Power Indicator | Yes |
| Lockable Lid | No |
| Dry Boil Protection | Yes |
| Auto Switch Off | Yes |
| Sales Package | 1 kettle |
| Other Features | Fast boiling of water, Elegant stainless steel design, Concealed heating element for hygienic boiling of water, Shock proof, On/Off indicator light |
| Width | 15 cm |
| Height | 20 cm |
| Cord Length | 0.9 m |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.4 kg |
| Warranty Summary | domestic |
| Not Covered in Warranty | n |
| Domestic Warranty | 6 Months |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.