Description
CELKON C2233 BLUE
CELKON C2233 BLUE
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| In The Box | Handset, Battery, Charger, Earphone |
| Model Number | C2233 |
| Model Name | C2233 |
| Color | Black & Blue |
| Browse Type | Feature Phones |
| SIM Type | Dual Sim |
| Hybrid Sim Slot | No |
| Touchscreen | No |
| OTG Compatible | No |
| Display Size | 6.1 cm (2.4 inch) |
| Resolution | 240 x 320 Pixels |
| Supported Memory Card Type | microSD |
| Memory Card Slot Type | Dedicated Slot |
| Primary Camera | 1.3MP Rear Camera |
| Call Wait/Hold | Yes |
| Conference Call | Yes |
| Call Divert | Yes |
| Phone Book | Yes |
| Network Type | 2G |
| Supported Networks | GSM |
| Audio Jack | 3.5 mm |
| Mobile Tracker | Yes |
| Removable Battery | Yes |
| SMS | Yes |
| Other Features | Auto Call Record with Folder, Torch, GPRS, Wire Free FM Radio |
| FM Radio | Yes |
| DLNA Support | Yes |
| Battery Capacity | 1800 mAh |
| Warranty Summary | 1 YEAR MANUFACTURER WARRANTY |
| Warranty Service Type | NEAR BY SERVICE CENTRE |
Reviews
There are no reviews yet.