Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | CELLFORCE |
| Model Name | EGG MASTER |
| Model Number | EGG MASTER Electric Egg Master Plastic Omelette Grill Egg |
| Number of Eggs Boiled | 3 |
| Number of Eggs Poached | 4 |
| Number of Layers | 4 |
| Cooking Modes | Soft Boiled, Medium Boiled |
| Color | Multicolor |
| Material | Plastic |
| Non-stick Coating | Yes |
| Power Requirement | 210 |
| Power Consumption | 210 W |
| Width | 24 cm |
| Height | 9.1 cm |
| Depth | 4.13 cm |
| Weight | 800 kg |
| Other Dimensions | EGG MASTER |





Reviews
There are no reviews yet.