Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Induction Cooktop Unit, Manual and Warranty Card |
| Brand | cello |
| Model | Blazing 600 B |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black, Red |
| Body Material | Crystal Shiny Glass Plate |
| Control | Jog Dial |
| Elements on Cooktop | 2 in 1 Knob Controls Temperature and Time |
| Power Consumption | 1600 W |
| Power Input | 230 V, 50 Hz |
| Weight | 1.92 Kg |
| Other Features | Safe and Simple to Use, A Grade Crystal Shiny Glass Plate, Compact, Easy to Install, Easy To Clean |
| Service Type | Please Contact Cello Customer Care Toll Free Number: 1800-102-5778 for Warranty Information of this Product |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Covered In Warranty | Electrical Components are Covered by Cello, Please Contact Cello Customer Care Toll Free Number: 1800-102-5778 for Warranty Information of this Product, (Subject to Terms and Conditions, Please Contact the Customer Contact Center for Knowing the Details) |
| Not Covered In Warranty | Normal Wear and Tear of the Parts and Cosmetic / Aesthetical Parts, Product if Used for Commercial Purpose, (Subject to Terms and Conditions, Please Contact the Customer Contact Center for Knowing the Details) |





Reviews
There are no reviews yet.