Description
Cello BLAZING700B Black
Cello BLAZING700B Black
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Induction Cooktop, Warranty Card |
| Brand | cello |
| model_name | Blazing 700 B Induction Cooker 1600 W Black |
| Model | BLAZING700B Induction Cooktop (Black, Touch Panel) |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Elements on Cooktop | Induction Cooktop |
| Power Consumption | 1600 W |
| Weight | 2.4 kg |
| Service Type | For Damaged Product, The Customer Needs to Register their Complaint at the Toll Free No. 1800-102-5778 and Accordingly the Service Team Will Take Forward the Complaint and get it Resolved |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Covered In Warranty | Manufacturing Defect Only |
| Not Covered In Warranty | Manufacturing Defect Only |
Reviews
There are no reviews yet.