Description
Now you can prepare crispy, healthy and tasty sandwiches conveniently and comfortably in no time. It flaunts a stainless steel body, which is durable and very high in quality.
Now you can prepare crispy, healthy and tasty sandwiches conveniently and comfortably in no time. It flaunts a stainless steel body, which is durable and very high in quality.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1x SANDWICH MAKER , USER MANUAL WITH WARRANTY CARD |
| Brand | cello |
| Model ID | SUPER CLUB : ULTRA SM + |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | SANDWICH PLATE, Non Stick |
| Display Functions | 2 slice sandwich maker by cello |
| Color | BLACK AND SILVER |
| Indicators | LED INDICATORS |
| Lid Lock | Yes |
| Timer | No |
| Power Requirement | 230 Volts ,AC , 50Hz |
| Power Consumption | 750 W |
| Warranty Summary | 1 year warranty from date of purchase. Should the company be fully satisfied at its sole discretion, that the defects are only due to faulty material or workmanship |
| Service Type | Customer has to contac toll free no. mentioned in warranty card |
| Not Covered in Warranty | The warranty does not cover damages resulting from accidents,mishandling or tampering with the mechanism |
| Covered in Warranty | Manufacturing defects only |
Reviews
There are no reviews yet.