Description
Now you can prepare crispy, healthy and tasty grill sandwiches conveniently and comfortably in no time. It flaunts a stainless steel body, which is durable and very high in quality.
Now you can prepare crispy, healthy and tasty grill sandwiches conveniently and comfortably in no time. It flaunts a stainless steel body, which is durable and very high in quality.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | cello |
| Model ID | Super Club 800 Watt |
| Slice Capacity | 2 |
| Color | Black Silver |
| Power Consumption | 800 W |
| Net Weight | 1 kg |
| Warranty Summary | 1 year warranty from date of purchase. Should the company be fully satisfied at its sole discretion, that the defects are only due to faulty material or workmanship |
| Service Type | na |
| Not Covered in Warranty | Surface coating, Normal wear and tear parts.The fault has been caused or is attributable to misuse / negligent use or use contrary to instructions given by accompanying instruction manual or where the fault has been caused by improper power supply conditions. |
| Covered in Warranty | Manufacturing defects only. |
Reviews
There are no reviews yet.