Description
Chahao Black Rice is organic, natural and healthy. This black rice is good for blood sugar, blood pressure, Alzheimer’s, cancer and weight lose
Chahao Black Rice is organic, natural and healthy. This black rice is good for blood sugar, blood pressure, Alzheimer’s, cancer and weight lose
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Chahao |
| Model Name | Rice |
| Rice Type | Raw Rice |
| Quantity | 1 kg |
| Color | Black |
| Grain Size | Medium Grain |
| Organic | Organic |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Nutrient Content | Energy 344.2 Kcal, Dietary fibre 14.98, Protein 9.63, Iron 2.82, Antioxidants 1.62 |
| Caloric Value | 344.2 kcal |
| Container Type | Pouch |
| Other Features | Good for weight lose, blood sugar, blood pressure, Alzheimer's and cancer |
| Width | 18 cm |
| Height | 24 cm |
| Depth | 5 cm |
Reviews
There are no reviews yet.