Description
Bottle Humidifier Desk Humidifier LED Night Light with Timed auto Shutdown for Office Home Car Note – No Battery Included.
Bottle Humidifier Desk Humidifier LED Night Light with Timed auto Shutdown for Office Home Car Note – No Battery Included.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | CHAMPA ENTERPRISE |
| Model Name | BOTTLE SHAPE HUMIDIFIER |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | Red |
| Shade | RED |
| Material | PLASTIC |
| Coverage Area | 20 sq ft |
| Water Tank Capacity | 0.3 L |
| Air Flow Level | 2 cu.m/hr |
| Humidifier | Yes |
| Automatic Shut Off | Yes |
| Portable | Yes |
| Silent Mode | Yes |
| Power Consumption | 220 W |
| Adjustable Fan | Yes |
| Width | 7.5 cm |
| Height | 12 cm |
| Depth | 7.5 cm |
| Weight | 0.2 kg |
| Warranty Summary | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Warranty Service Type | NA |
Reviews
There are no reviews yet.