Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | Sandwich Plates, Sandwich Maker, Grill Plates, User Manual, Warranty Card |
| Brand | Chef Pro |
| Model ID | CPS822 |
| Slice Capacity | 2 |
| Cooking Plate | Interchangeble Sandwich & Grill Plates, Non-stick |
| Functions | Toasting, Grilling |
| Display Functions | Toasting & Grilling |
| Color | Black |
| Lid Lock | Yes |
| Cord length | 1.2 m |
| Other Convenience Features | Removable Plates |
| Power Requirement | 220 – 240 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 750 W W |
| Net Weight | 2 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Chef Pro warranty |
| Warranty Type | 1 Year Manufacturer Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.