Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | chirag |
| Model Number | MILD STEEL 3 HP FULLY AUTOMATICS |
| Type | Automatic |
| Grinding Capacity | 30 kg/hr |
| Motor Power | 3 hp |
| Motor Speed | 2800 RPM |
| Power Consumption | 2750 W |
| Power Requirement | 200, 240 |
| Width | 50 cm |
| Height | 123 cm |
| Depth | 70 cm |
| Weight | 88 kg |
| Service Type | On-Phone Warranty |





Reviews
There are no reviews yet.