Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | ROASTED SUJI 500g |
| Brand | Classic Harvest |
| Type | Rava |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Is Perishable | No |
| Organic | No |
| Model Name | PREMIUM QUALITY ROASTED SUJI / ROASTED SEMOLINA 500g |
| Certification | FSSAI CERTIFIED |
| Other Features | No artificial colours and preservatives Consistency in quality across the year All spices & seeds are hygienically packed and undergo stringent and rigorous checkings to meet FSSAI food safety norms Cultivated in India and tasty and good for your health |





Reviews
There are no reviews yet.