Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Subjects | Engineering Entrance |
| Chapters | 16 |
| Subscription Validity | 0 Year |
| Sales Package | Education Media |
| Model Name | IIT JEE Yearlong Physics video lectures for class 12th by NV sir |
| Classes | 12 |
| Type | Visual Motion |
| Num Of Disks | 9 |
| Model Id | 10656 – D |
| Education Board | IIT |
| Brand | ETOOSINDIA |
| Processor | Need minimum "CELERON" Processor. |
| Hard Drive | 50 GB |
| Operating System | Playable in "WINDOWS" Os only |
| Memory | 1 GB |





Reviews
There are no reviews yet.