Description
EUREKA FORBES Dr. Aeroguard SCPR 200 Portable Room Air Purifier (WHITE)
EUREKA FORBES Dr. Aeroguard SCPR 200 Portable Room Air Purifier (WHITE)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | EUREKA FORBES |
| Model Name | Dr. Aeroguard SCPR 200 Portable Room Air Purifier (WHITE) |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Color | White |
| Shade | WHITE |
| Coverage Area | 19 sq ft |
| Air Flow Level | 120 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 16 W |
| Width | 15 cm |
| Height | 63 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 3.8 kg |
Reviews
There are no reviews yet.