Description
Dr. Aeroguard SCPR 300
Dr. Aeroguard SCPR 300
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | EUREKA FORBES |
| Model Name | Dr. Aeroguard SCPR 300 |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Color | White |
| Shade | WHITE |
| Coverage Area | 248 sq ft |
| Air Flow Level | 200 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 35 W |
| Width | 15 cm |
| Height | 65 cm |
| Depth | 16 cm |
| Weight | 3.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.