Description
New and Improved Eva-dry E-333 Renewable Mini Dehumidifier
New and Improved Eva-dry E-333 Renewable Mini Dehumidifier
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Eva-Dry |
| Model Name | E-333 Dehumidifier |
| Type | Room |
| Filter Type | Dehumidifier |
| Color | White |
| Shade | white |
| Coverage Area | 333 sq ft |
| Air Flow Level | 50 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 20 W |
| Width | 14.224 cm |
| Height | 5.08 cm |
| Depth | 18.542 cm |
| Weight | 0.408348457 kg |
Reviews
There are no reviews yet.