Description
Compact yet powerful and featuring one speed pulse operation,CHH102 means easy chopping and effortless cleaning.
Compact yet powerful and featuring one speed pulse operation,CHH102 means easy chopping and effortless cleaning.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 unit Chopper, 1 pc Instruction Manual and 1 pc Warranty Card |
| Model | CHH102 |
| Width | 20 cm |
| Height | 18 cm |
| Depth | 30.4 cm |
| Service Type | On site service, cutomer care number: 18001024041, Email id: appliancecare@eveready.co.in |
| Warranty Summary | 2 years |
| Covered In Warranty | Manufacturing Defects arising due to faulty materials or craftsmanship within the warranty period. |
| Not Covered In Warranty | Damages and damages resulting from accidents, mishandling or negligence on the part of consumer.It doesn't cover consumables, surface coating, normal wear and tear of parts. |
| Domestic Warranty | 2 |
| International Warranty | 2 Year |
Reviews
There are no reviews yet.