Description
*360 cordless kettle*Heating element with thermostat.* On/ off switch*Light indivator
*360 cordless kettle*Heating element with thermostat.* On/ off switch*Light indivator
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Series | Platinum |
| Filter Type | Spout |
| Power Indicator | Yes |
| Heating Element | Base |
| Water Level Indicator | No |
| Power Requirement | 220 W |
| Sales Package | One electric kettle, base user manual |
| Other Features | Alert indicator |
| Cord Length | 1.5 m |
| Weight | 0.65 kg |
| Warranty Summary | Reparing |
| Warranty Service Type | By the service centre |
| Covered in Warranty | Service and repair |
| Not Covered in Warranty | Physical damage |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.