Description
Wheat Flour
Wheat Flour
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 1 |
| Brand | fabulous |
| Type | Whole-Wheat Flour |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Is Perishable | Yes |
| Organic | Yes |
| Used For | Chapati |
| Dietary Preference | No Preservatives |
| Caloric Value | 340 |
| Regional Speciality | GUJARAT |
| Country of Manufacture | India |
| Model Name | Wheat Flour |
| Storage Instruction | Keep in Cool And Dry Place |
| Manufactured By | Fabulous Food Product |
| Certification | No |
| Other Features | Whole Wheat Flour |
| Height | 20 cm |
| Width | 15 cm |
| Depth | 4 cm |
Reviews
There are no reviews yet.