Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Fieldmarshal |
| Model Number | 91811346618 |
| Type | Automatic |
| Grinding Capacity | 9 kg/hr |
| Motor Power | 1 hp |
| Motor Speed | 2880 RPM |
| Power Consumption | 750 W |
| Power Requirement | 230 Volt and 50 Hz |
| Width | 33 cm |
| Height | 81 cm |
| Depth | 47 cm |
| Weight | 40 kg |





Reviews
There are no reviews yet.