Description
Barnyard millet is one of the most nutritious and delicious temperate millet well suited for growing in low rainfall areas their resilience makes them organic by nature.
Barnyard millet is one of the most nutritious and delicious temperate millet well suited for growing in low rainfall areas their resilience makes them organic by nature.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 3 |
| Brand | Fields of Gold |
| Model Name | Organic |
| Type | Barnyard Millet |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Is Perishable | Yes |
| Organic | Yes |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Polished | No |
| Container Type | Pouch |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.