Description
Little Millet is grown throughout India that are short season crops growing in low rainfall areas their resilience makes them organic by nature. Millets are storehouses of nutrition
Little Millet is grown throughout India that are short season crops growing in low rainfall areas their resilience makes them organic by nature. Millets are storehouses of nutrition
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 3 |
| Brand | Fields of Gold |
| Model Name | Organic |
| Type | Little Millet |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Is Perishable | Yes |
| Organic | Yes |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Polished | No |
| Container Type | Pouch |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.