Description
Indoor Air SteriliserKills viruses, bacteria and spores in indoor air in just 30 minutes.
Indoor Air SteriliserKills viruses, bacteria and spores in indoor air in just 30 minutes.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Fisher |
| Model Name | Air Bar 1 |
| Type | Room |
| Filter Type | UV Filter |
| Color | White |
| Shade | White |
| Coverage Area | 800 sq ft |
| Air Flow Level | 3.6 cu.m/hr |
| Portable | No |
| Power Consumption | 50 W |
| Width | 17 cm |
| Height | 68 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 2.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.