Description
Kills all types of viruses including Corona virus, bacteria, fungus and mold.Forced air circulation with low db fans
Kills all types of viruses including Corona virus, bacteria, fungus and mold.Forced air circulation with low db fans
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Fisher |
| Model Name | Airbar Wheel |
| Type | Room |
| Filter Type | UV Filter |
| Color | White |
| Shade | White |
| Coverage Area | 800 sq ft |
| Air Flow Level | 3 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 50 W |
| Width | 11 cm |
| Height | 68 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 2.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.