Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | FLAURA |
| Model Number | ELEGANT |
| Power Consumption | 1250 Whatt |
| Input Voltage | 230v , 50hz |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | Yes |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 30 cm |
| Height | 35 cm |
| Depth | 11 cm |
| Weight | 3 kg |





Reviews
There are no reviews yet.