Description
Fogger Smasher Pro Prime Mixer Grinder 750W (Multicolor) with having 3 multipurpose stainless Steel jars.
Fogger Smasher Pro Prime Mixer Grinder 750W (Multicolor) with having 3 multipurpose stainless Steel jars.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Unit Mixer Grinder |
| Power Required | 240 V |
| Locking System | Yes |
| Material | ABS |
| Non-slip Feet | Yes |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Grating | Yes |
| Mincing | Yes |
| Chutney Grinding | Yes |
| Other Features | Heavy Duty Motor 750W |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty |
| Warranty Service Type | Offsite, Email : support@foggeronline.com or call 9821075762 |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Warranty does not cover damage caused to the product due to improper installation by customer; normal wear and tear caused due to use of product. |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| Depth | 36.5 cm |
| Height | 23.5 cm |
| Width | 23 cm |
| Weight | 3.3 kg |
Reviews
There are no reviews yet.