Description
Drop water or ice crystal into the water tank to generate refreshing air via refrigerating system, offering the cool feeling and keeping skin moisture, just like the air conditioner and humidifier
Drop water or ice crystal into the water tank to generate refreshing air via refrigerating system, offering the cool feeling and keeping skin moisture, just like the air conditioner and humidifier
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | GanavGiftDecor |
| Model Name | Arctic Air Portable 3 In 1 Conditioner Humidifier Purifier Mini Cooler |
| Color | Black |
| Type | Room/Personal |
| Number of Speeds | 4 |
| Blower/Fan | Fan |
| Water Tank Capacity | 4 L |
| Power Consumption - Heating | 10 W |
| Width x Height x Depth | 16 cm x 21 cm x 16 cm |
| Warranty Summary | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Domestic Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.