Description
“Power: 2.25W Spray: 25-30ML / H Water bottle capacity: 300ML Product Size : 75x75x123mm Use time: a file 2 hours ,second gear 4 hours Product applicable: children’s room, bedroom, toilet, living room, office, car, outdoor and so on .
“Power: 2.25W Spray: 25-30ML / H Water bottle capacity: 300ML Product Size : 75x75x123mm Use time: a file 2 hours ,second gear 4 hours Product applicable: children’s room, bedroom, toilet, living room, office, car, outdoor and so on .
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ganesh Enterprise |
| Model Name | Bottle Humidifier For Room Air Freshener Humidifier With LED Night Light |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | Pink |
| Shade | Pink |
| Coverage Area | 300 sq ft |
| Air Flow Level | 3.6 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 100 W |
| Width | 7 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 7 cm |
| Weight | 0.5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.