Description
Dryfruit stuffed Kaju Laddoo rolled with small pieces of cashews. And absolute Cashew Delight. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 800 gms
Dryfruit stuffed Kaju Laddoo rolled with small pieces of cashews. And absolute Cashew Delight. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 800 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Kaju Laddoo |
| Type | Laddu |
| Quantity | 800 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 5 cm |
| Height | 14 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 0.8 kg |
Reviews
There are no reviews yet.