Description
Milk, Sugar and Kesar cooked to perfection to make your favourite Kesar Mawa Barfi. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife.
Milk, Sugar and Kesar cooked to perfection to make your favourite Kesar Mawa Barfi. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Kesar mawa barfi |
| Type | Burfi |
| Quantity | 400 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 12 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.