Description
Delicious Sugarfree Khajoor / Dates Modaks coated with Seasame seeds. Net weight 400 gms. A Great Way to say GANPATI BAPPA MORYA. The sweetness in these sweets is natural sweetness of Khajoor fruit.
Delicious Sugarfree Khajoor / Dates Modaks coated with Seasame seeds. Net weight 400 gms. A Great Way to say GANPATI BAPPA MORYA. The sweetness in these sweets is natural sweetness of Khajoor fruit.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Khajoor/ Dates Seasame Seeds Sugarfree Modaks |
| Type | Modak |
| Quantity | 400 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Dietary Preference | Sugar Free |
| Country of Manufacture | Indian |
| Weight | 0.4 kg |
Reviews
There are no reviews yet.