Description
Milk, Sugar and Dryfruits cooked to perfection and then browned and rounded and rolled in powdered sugar. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 800 gms
Milk, Sugar and Dryfruits cooked to perfection and then browned and rounded and rolled in powdered sugar. This mithai has been specially packed using Italian technology for an extended shelflife. Net Weight: 800 gms
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Ghasitaram Gifts |
| Model Name | Mathura Peda |
| Type | Peda |
| Quantity | 800 g |
| Maximum Shelf Life | 1 Months |
| Container Type | Box |
| Pack of | 1 |
| Food Preference | Vegetarian |
| Organic | No |
| Gift Pack | No |
| Sales Package | 1 |
| Country of Manufacture | Indian |
| Width | 14 cm |
| Depth | 5 cm |
| Weight | 5 kg |
Reviews
There are no reviews yet.