Description
Shock proof ABS body Over Load protectorStrong &powerful motor
Shock proof ABS body Over Load protectorStrong &powerful motor
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 MIXER 3 GRINDER |
| Material | stainless steel |
| Juicer Type | Electric Citrus Juicer |
| Dry Grinding | Yes |
| Blending | Yes |
| Grating | Yes |
| Mincing | Yes |
| Chutney Grinding | Yes |
| Warranty Summary | 1 YEAR |
| Covered in Warranty | NA |
| Not Covered in Warranty | NA |
| Depth | 20 cm |
| Height | 10 cm |
| Width | 20 cm |
| Weight | 2.7 kg |
Reviews
There are no reviews yet.