Description
It gives an authentic taste to your biscuits , bread , vegetables , pizza , cheese and tea
It gives an authentic taste to your biscuits , bread , vegetables , pizza , cheese and tea
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | GMC |
| Flavor | Sage Herbs |
| Quantity | 15 g |
| Container Type | Plastic Bottle |
| Cuisine | Indian |
| Maximum Shelf Life | 18 Months |
| Dietary Preference | NA |
| Gourmet | Yes |
| Organic | Yes |
| Model Name | Sage |
| Ingredients | Sage |
| Form | Leaves |
| Manufactured By | Malviya Traders , C- 314 Duggal Housing Complex , School Road , Khanpur , New Delhi – 110062 |
| Certification | FSSAI |
| Country of Manufacture | India |
| Storage Instructions | Keep In a cold and dry place |
| Width | 3.5 cm |
| Height | 10 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.015 kg |
Reviews
There are no reviews yet.