Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Sales Package | 500 g Ragi Atta / Ragi Flour |
| Brand | GOOD FOOD KART |
| Type | Ragi Flour |
| Quantity | 500 g |
| Maximum Shelf Life | 9 Months |
| Is Perishable | No |
| Organic | Yes |
| Used For | Cooking |
| Country of Manufacture | India |
| Model Name | Organic Ragi Atta |
| Manufactured By | Span Retail Pvt. Ltd. |
| Certification | FSSAI |
| Weight | 0.5 kg |





Reviews
There are no reviews yet.