Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Gowdru Kanaja |
| Model Name | Unpolished BrownTop Millet Rice |
| Rice Type | Raw Rice |
| Quantity | 1000 g |
| Texture | NA |
| Color | Brown |
| Grain Size | Small Grain |
| Organic | Organic |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Cuisine | Indian |
| Origin | Karnataka |
| Dietary Preference | Gluten Free |
| Container Type | Bag |
| Width | 6 cm |
| Height | 8 cm |
| Depth | 2 cm |





Reviews
There are no reviews yet.