Description
Snack guilt free with this oil, salt and preservative free seed munchie.
Snack guilt free with this oil, salt and preservative free seed munchie.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 1 |
| Brand | Green Canteen |
| Type | Muskmelon Seeds |
| Quantity | 50 g |
| Form Factor | Whole |
| Variant | Roasted |
| Container Type | Vacuum Pack |
| dietary Preference | NA |
| Maximum Shelf Life | 6 Months |
| Organic | Yes |
| Caloric Value | 469.45 |
| Common Name | muskmelon seeds with pudina |
| Health Benefits | Muskmelon seeds are dense with potassium and Vitamin A which are good for managing blood pressure and keeping hypertension at bay. |
| Model Name | Muskmelon Pudina seeds munchies |
| Usage Instruction | Add to your snack drawer and enjoy when needed! |
| Certification | FSSAI |
| Width | 3 cm |
| Height | 17 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 50 g |
Reviews
There are no reviews yet.