Description
Make cooking simple, easy and healthy with the Greenchef Favourite Induction Cooktop.
Make cooking simple, easy and healthy with the Greenchef Favourite Induction Cooktop.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 X INDUCTION |
| Brand | Greenchef |
| model_name | RIO |
| Model | RIO |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Power Consumption | 2000 W |
| Weight | 2.3 kg |
| Service Type | ON-SITE SERVICE |
| Warranty Summary | 1 year warranty |
| Covered In Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered In Warranty | Breakages due to mishandling |
Reviews
There are no reviews yet.